Wyświetl kategorie

MySQL HeatWave REST API: Zmień zapytanie SQL w punkt końcowy

REST API · MySQL HeatWave do punktu końcowego

Obróć Fala upałów MySQL Zapytanie SQL do Interfejs API REST punkt końcowy

Zapisz zapytanie w Kreatorze zapytań, kliknij Nowy punkt końcowy, a Ty masz adres URL api.querystreams.com z własnym kluczem. Zapytanie SQL jest uruchamiane tylko do odczytu na agencie, który już działa z Twoją bazą danych MySQL HeatWave; wywołujący otrzymuje plik JSON lub CSV i nigdy nie widzi zapytania SQL, schematu ani hasła. Nie ma potrzeby hostowania ani otwierania portu. Około 90 sekund od zapisania zapytania, a plan darmowy obejmuje Twój pierwszy punkt końcowy.

Około 90 sekund od zapisanego zapytania Brak serwera do hostowania Poświadczenia pozostają z Tobą Jeden klucz na osobę dzwoniącą, można go odwołać w dowolnym momencie
Utknąłeś w jakimś momencie? Po prostu zapytaj nas. Otwórz Wsparcie w Query Streams (menu w prawym górnym rogu → Wsparcie) i wyślij nam wiadomość. Przeczytają ją prawdziwi ludzie, a pytanie „Nie wiem, o co pyta ten ekran” jest jak najbardziej trafne.

Co z tego wyjdzie?

Logo MySQL HeatWaveAdres URL pod adresem api.querystreams.com który zwraca wiersze zapisanego zapytania MySQL HeatWave w formacie JSON lub CSV każdemu posiadaczowi klucza, przetestowane w konsoli w portalu przed udostępnieniem. Na przykład:

POSTapi.querystreams.com/v1/endpoints/8f2c4d1e-6b3a-4f7e-9c21-5d0a7b3e2f19
KlawiszWartośćOpis
miasto ciąg znaków FakultatywnySeattleWywoływalny filtr z zapisanego zapytania
Klucz X-APIqsapi_AB • • • • • • • • • •Twój tajny token
{
  "miasto": „Seattle”
}
ChodnikowiecWartośćOpis
Klucz X-APIqsapi_AB • • • • • • • • • •Twój tajny token. Jeden na osobę dzwoniącą, możesz go odwołać w dowolnym momencie.
Typ zawartościaplikacja/jsonParametry podróżują jako treść JSON
Przyjąćaplikacja/jsonPowrót JSON; poproś o tekst/csv, a otrzymasz CSV
curl -X POST "https://api.querystreams.com/v1/endpoints/8f2c4d1e-6b3a-4f7e-9c21-5d0a7b3e2f19" \ -H "Klucz X-API: qsapi_TWÓJ_KLUCZ" \ -H "Typ zawartości: application/json" \ -d '{"miasto": "Seattle"}'
Status 200 OKCzas 84 milisekundyRozmiar 412 BKadłubowy NIE
{
  „kolumny”: [ { "nazwa": „identyfikator_klienta”, "typ": "liczba całkowita" }, { "nazwa": "nazwa", "typ": "smyczkowy" }, { "nazwa": "miasto", "typ": "smyczkowy" } ],
  "wydziwianie": [
    { „identyfikator_klienta”: 1042, "nazwa": „Handlarze z Północnego Wiatru”, "miasto": „Seattle” },
    { „identyfikator_klienta”: 1057, "nazwa": „Alpine Outfitters”, "miasto": "Denver" },
    { „identyfikator_klienta”: 1063, "nazwa": „Harbour Foods”, "miasto": "Halifax" }
  ],
  "meta": { „liczba_wierszy”: 3, „czas_czasu_agenta_w_ms”: 41, „id_żądania”: „req_7Hq2mKd9” }
}
ChodnikowiecWartośćOpis
typ zawartościaplikacja/json; zestaw znaków=utf-8Koperta na karcie Treść
długość treści412Zwrócono bajty; powyżej znajduje się odznaka Rozmiar
Tylko do odczytu: jedno zapisane zapytanie, nic więcej SQL nigdy nie opuszcza Twojego konta Każde połączenie na karcie Aktywność

MySQL HeatWave przechowuje Twoje dane w chmurze, obsługiwanej przez swojego dostawcę. Ktoś inny chce mieć ich fragment w swojej aplikacji, panelu sterowania lub skrypcie, a standardowe odpowiedzi przekazują zbyt wiele: logowanie do bazy danych, które nie działa już w projekcie, nocny eksport, który jest nieaktualny przed śniadaniem, czy mały serwer API, który ktoś musi teraz uruchomić i naprawić. Query Streams sprawia, że punkt końcowy to zapisane zapytanie wraz z kluczem. Agent, który jest już częścią systemu MySQL HeatWave DB, uruchamia zapytanie, api.querystreams.com sprawdza klucz i limit przepustowości, a wywołujący otrzymuje wiersze. Kod SQL, schemat i dane uwierzytelniające nigdy nie opuszczają Twojego konta.

GDZIE DZIAŁA AGENTdowolny stale włączony komputer lub serwer z dostępem do InternetuTwoja baza danych MySQL HeatWavedane uwierzytelniające pozostają tutajAgent strumieni zapytańuruchamia zapisane zapytaniestrumienie api.querystreamssprawdza kluczHTTPS · tylko wiersze, nigdy SQLKTO POSIADA KLUCZTwoja aplikacja, panel, partner, skryptGET lub POST z kluczem X-APIPowrót do JSON, CSV lub NDJSON
Agent korzysta z Twoich danych i uruchamia zapytanie. api.querystreams.com sprawdza klucz i limit przepustowości, a następnie przekazuje wiersze dalej. Użytkownik wywołujący nigdy nie łączy się z Twoją siecią.

Czego będziesz potrzebować

Konto Query Streams

Każdy plan ma API REST. Wersja darmowa zapewnia jeden punkt końcowy, dwa klucze i 250 wierszy na wywołanie, co wystarcza do stworzenia tego przewodnika. Zarejestruj się na my.querystreams.com.

Agent na dowolnym komputerze stale włączonym, z dodanym połączeniem MySQL HeatWave

Wymaga jedynie dostępu do Internetu.

Zapisane zapytanie w Kreatorze zapytań

Punkt końcowy obejmuje dokładnie jedno zapisane zapytanie. Napisz SELECT, uruchom je raz i zapisz. Dodaj filtr dynamiczny (a @variable w klauzuli WHERE), jeśli wywołujący mają mieć możliwość filtrowania.

Kto może tworzyć punkty końcowe? Właściciele, administratorzy i twórcy. Jeśli API Jeśli na górnym pasku brakuje elementu, administrator może go włączyć dla swojego użytkownika w Konto → UprawnieniaKażda osoba, z którą dzielisz punkt końcowy, potrzebuje tylko konta Query Streams, niezależnie od planu.

Skonfiguruj w czterech krokach

  1. Zapisz zapytanie

    W Kreator zapytań Wybierz połączenie MySQL HeatWave, napisz polecenie SELECT, które chcesz opublikować, i uruchom je raz, aby zobaczyć wiersze. Ogranicz się do kolumn potrzebnych wywołującemu; punkt końcowy zwróci dokładnie to, co zwraca zapytanie.

    Zapisane zapytanie · klienci
    SELECT customer_id, nazwa, miasto
    Z klienci
    ZAMÓWIENIE PRZEZ nazwa
    LIMIT 100;

    Jeżeli dzwoniący mają mieć możliwość filtrowania, dodaj na przykład filtr dynamiczny GDZIE miasto = @miasto. Każdy @variable staje się parametrem API w kroku 3. Kliknij Zapisz i nadaj zapytaniu nazwę, która stanie się nazwą wyświetlaną punktu końcowego.

  2. Utwórz punkt końcowy

    Otwórz API na górnym pasku i kliknij Nowy punkt końcowyKreator składa się z czterech kroków, Wybierz zapytanie, Skonfiguruj, Zablokuj parametry oraz Udostępnij. NA Wybierz zapytanieKliknij zapytanie, które właśnie zapisałeś. Zapytania, których Agent jest offline, są wyszarzone. Kliknij Następny.

    Skrót. Z Kreatora zapytań możesz bezpośrednio udostępnić otwarte zapytanie; wówczas kreator uruchomi się Skonfiguruj z już wybranym zapytaniem.

  3. Konfiguruj i blokuj parametry

    NA Skonfiguruj wartości domyślne są odpowiednie dla pierwszego punktu końcowego: Nazwa wyświetlana wypełnione na podstawie zapytania, Długość życia Stały (wybierz Wygasa (w celu uzyskania tymczasowego udziału), Tryb odpowiedzi Statyczny (jedna odpowiedź JSON; wybierz Transmisja strumieniowa w przypadku wyników wykraczających poza statyczny limit wierszy Twojego planu), Format wewnętrzny JSON. Tryb i format odpowiedzi są stałe po utworzeniu, więc zdecyduj o nich tutaj. Kliknij Następny.

    NA Zablokuj parametry Każdy filtr dynamiczny w zapytaniu jest wymieniony. Pozostaw te, które wywołujący mogą ustawić jako Możliwość wywołania i daj każdemu Nazwa ciągu zapytania; zaznacz Wymagany jeśli wywołanie bez niego powinno się nie powieść. Przypnij wartość, której wywołujący nie może zmienić. Zamkniętylub scenariusz randkowy, taki jak Początek miesiąca. Ukryty zachowuje domyślną wartość zapytania i odrzuca wszelkie próby jej ustawienia. Kliknij Następny.

  4. Udostępnij i otrzymaj swój klucz

    NA Udostępnij możesz zaprosić Ludzie przez e-mail lub dodaj Klucz serwisowy dla serwera lub narzędzia automatyzacji, albo na razie pomiń oba. Kliknij Utwórz i pobierz mój kluczEkran powodzenia pokazuje adres URL punktu końcowego i klucz: ciąg 49 znaków rozpoczynający się od qsapi_Skopiuj to. Możesz to później ponownie wyświetlić z punktu końcowego. Udostępnianie kartę, więc nie zniknie ona po zamknięciu ekranu.

    Kliknij Wysłać w konsoli, aby wykonać pierwsze połączenie z samego portalu. Panel odpowiedzi pokazuje Status, Czas oraz Rozmiar, ten Ciało karta pokazuje JSON, a połączenie pojawia się na Działalność kartę kilka sekund później.

To wszystko. Twój system MySQL HeatWave DB odpowiada teraz na klucze, które udostępniasz, za pośrednictwem adresu URL, tylko do odczytu. Nic nie zostało zainstalowane, żaden port nie został otwarty, a dane SQL pozostały na Twoim koncie.

Zadzwoń z dowolnego miejsca

Zastąp identyfikator punktu końcowego swoim identyfikatorem z paska adresu URL konsoli i qsapi_TWÓJ_KLUCZ z Twoim kluczem. Parametry wywoływalne znajdują się w ciągu zapytania podczas GET; tutaj zapisane zapytanie ujawnia miasto:

GET · parametry w ciągu zapytania
curl "https://api.querystreams.com/v1/endpoints/8f2c4d1e-6b3a-4f7e-9c21-5d0a7b3e2f19?city=Seattle" \ -H "Klucz X-API: qsapi_TWÓJ_KLUCZ"
Odpowiedź · 200 OK · application/json
{
  „kolumny”: [ { "nazwa": „identyfikator_klienta”, "typ": "liczba całkowita" }, { "nazwa": "nazwa", "typ": "smyczkowy" }, { "nazwa": "miasto", "typ": "smyczkowy" } ],
  "wydziwianie": [
    { „identyfikator_klienta”: 1042, "nazwa": „Handlarze z Północnego Wiatru”, "miasto": „Seattle” },
    { „identyfikator_klienta”: 1057, "nazwa": „Alpine Outfitters”, "miasto": "Denver" },
    { „identyfikator_klienta”: 1063, "nazwa": „Harbour Foods”, "miasto": "Halifax" }
  ],
  "meta": { „liczba_wierszy”: 3, „czas_czasu_agenta_w_ms”: 41, „id_żądania”: „req_7Hq2mKd9” }
}

Wiersze powracają jako obiekty kluczowane nazwą kolumny, z listą kolumn i meta Blok, który informuje o liczbie wierszy, o tym, czy wynik został przycięty, oraz o identyfikatorze żądania, który można podać w cudzysłowie. To samo wywołanie, co POST, umieszcza parametry w treści JSON, co jest właściwym rozwiązaniem w przypadku długich list wartości:

POST · parametry w treści JSON
curl -X POST "https://api.querystreams.com/v1/endpoints/8f2c4d1e-6b3a-4f7e-9c21-5d0a7b3e2f19" \ -H "Klucz X-API: qsapi_TWÓJ_KLUCZ" \ -H "Typ zawartości: application/json" \ -d '{"parametry": {"miasto": "Seattle"}}'
?format=csv
CSV zamiast JSON, dołączony wiersz nagłówka. Akceptuj: tekst/csv robi to samo. Punkty końcowe przesyłania strumieniowego zwracają NDJSON (jeden obiekt JSON na wiersz) z końcowym {"_summary": prawda, "liczba_wierszy": N} linia; sprawdź ostatnią linię.
?sample=true
Maksymalnie pięć rzędów, bez opłat. Dobre do podłączenia klienta.
?kompresja=lz4
Obudowa LZ4 przeznaczona do połączeń o dużej głośności z dekoderem; Kod Karta zawiera fragment kodu dekodera dla każdego języka. Zwykły gzip działa automatycznie, gdy klient wysyła Akceptuj kodowanie: gzip.
Autoryzacja: Nośnik qsapi_…
Zaakceptowano jako alias dla Klucz X-API. Użyj go z kodu przeglądarki.

Gdzie się podłącza

Excel i Power BI

Eksportuj → Power Query M (.pq) daje Ci gotowe zapytanie. Wklej je do Edytora zaawansowanego (Excel: Dane → Pobierz dane → Z innych źródeł → Puste zapytanie; Power BI: Strona główna → Przekształć dane → Nowe źródło → Puste zapytanie) i zastąp symbol zastępczy swoim qsapi_ klawisz.

Listonosz, Bezsenność, Gra w klasy

Ten sam Eksport menu pobiera kolekcję Postman v2.1, eksport Insomnia v5 lub kolekcję Hoppscotch z wypełnionymi parametrami i symbolem zastępczym klucza.

Twój własny kod

Ten Kod na karcie znajdują się działające przykłady dla cURL, Python, JavaScript, TypeScript, Java, C#, Go, PHP, PowerShell i Ruby. Eksport → Specyfikacja OpenAPI 3.1 zasila dowolny generator klienta lub interfejs użytkownika Swagger.

n8n, Zapier, Make, cron

Utwórz Klucz serwisowy W przypadku narzędzia wklej adres URL i klucz do węzła HTTP i zaplanuj jego wykonanie. Każde narzędzie ma własny klucz, więc możesz unieważnić jedno z nich bez zmiany pozostałych.

Co pozwalają plany

PlanPunkty końcoweKlucze na punkt końcowyLiczba osób na punkt końcowyLiczba wierszy na wywołanie (statyczna)Liczba wierszy na wywołanie (przesyłanie strumieniowe)Połączenia na minutę, na klawisz
Bezpłatny1212502503
Rdzeń osobisty2325,000250,00015
Osobisty Plus55510,000500,00030
Podstawy działalności5101050,0001,000,000300
Biznes Plus102025100,0005,000,000600
Biznes Max253050250,00010,000,000600
Rdzeń przedsiębiorstwa5050100500,00025,000,0001,000
Enterprise Plus1001002501,000,00050,000,0001,000
Enterprise Max2502005002,500,000100,000,0001,500

Każde wywołanie ma również stały limit czasu zapytania wynoszący 60 sekund i limit odpowiedzi 8 MiB, a zwracane bajty wliczają się do miesięcznego limitu danych w ramach planu, takiego samego jak w przypadku dodatków do Excela i Arkuszy Google. Wersja darmowa ma jeden punkt końcowy i 5 MB transferu danych miesięcznie, co pozwala na wygodne wywoływanie małej tabeli wiele razy dziennie. Zobacz stronę z cennikiem dla dodatków według planu.

Za darmo to plan, którego się trzymasz. To nie jest okres próbny, który wygasa. Zobacz dokładnie, co obejmuje. strona z cenami.

Dbanie o bezpieczeństwo

SQL pozostaje Twój

Użytkownicy wywołujący otrzymują wiersze. Nigdy nie widzą zapytania, nazw tabel ani szczegółów połączenia i nie mogą zmienić działania punktu końcowego.

Jeden klucz, jeden punkt końcowy, jeden dzwoniący

Klucz działa dla dokładnie jednego punktu końcowego. Przydziel każdej osobie lub narzędziu własny klucz, a każde wywołanie będzie rejestrowane. Cofnij jeden klucz, a pozostałe będą działać dalej; cofnięcie nastąpi po około pięciu minutach.

Tylko do odczytu, po Twojej stronie ściany

Agent uruchamia tylko jeden zapisany komunikat SELECT i nic więcej, z poziomu Twojej sieci, przez własne połączenie wychodzące. Nie ma portu do otwarcia ani żadnych danych uwierzytelniających w internecie.

Każde połączenie w księdze głównej

Ten Działalność Karta pokazuje każde połączenie z czasem, odbiorcą, statusem, wierszami, bajtami i czasem trwania, w tym również odrzuconymi. Ustaw Wygasa okres istnienia tymczasowego udziału, a punkt końcowy wyłączy się w tym dniu.

Kiedy coś nie działa

StatusKodCo robić
401API_KEY_REQUIRED / API_KEY_INVALIDBrak nagłówka lub błędny klucz. Wyślij Klucz X-API: qsapi_…, całe 49 znaków. Klucze można ponownie skopiować z karty Udostępnianie punktu końcowego.
403NIEZGODNOŚĆ PUNKTU KOŃCOWEGO_KLUCZA_APIPrawidłowy klucz używany w innym punkcie końcowym. Każdy klucz należy do jednego punktu końcowego.
403API_KEY_REVOKED / API_ENDPOINT_EXPIREDKlucz został unieważniony lub punkt końcowy osiągnął datę wygaśnięcia. Utwórz nowy klucz lub przywróć punkt końcowy.
400API_PARAM_NOT_NOT_RIDABLEWysłano parametr, którego właściciel nie oznaczył jako „Wywoływalny”. Treść zawiera listę dozwolonych nazw.
414ZA_DUŻE_ZAPYTANIE_APICiąg zapytania GET przekazał 8 KB lub 200 wartości listy. Wyślij te same parametry jako treść JSON zapytania POST.
413API_OUTPUT_TOO_LARGEWynik przekroczył limit 8 MiB. Zawęź zapytanie lub zmień punkt końcowy na strumieniowanie.
429OGRANICZONA_PRACA_APIZbyt wiele połączeń w tej minucie dotyczących klucza lub punktu końcowego. Poczekaj na Ponów próbę po sekund lub podnieś Limit szybkości w Ustawieniach API → Domyślne w ramach Twojego planu.
429API_DATA_REALM_EXHAUSTEDMiesięczny limit danych właściciela został wyczerpany. Limit resetuje się wraz z miesiącem rozliczeniowym; wybierz wyższy limit.
503API_AGENT_NIE_POŁĄCZONYAgent obsługujący bazę danych MySQL HeatWave jest offline. Sprawdź to w sekcji Dane → Agenci danych. Połączenia zostaną nawiązane ponownie po ponownym połączeniu.
504Limit czasu zapytania APIZapytanie trwało dłużej niż 60 sekund. Dodaj filtr lub indeks albo zapisz węższe zapytanie.

Każdy błąd ma kształt {"błąd": {"kod": "…", "komunikat": "…"}} a każda odpowiedź niesie ze sobą Identyfikator żądania X-QS nagłówek. Podaj identyfikator, pisząc do pomocy technicznej.

Pytania, które zadają ludzie

Czy moje dane zostaną skopiowane do strumieni zapytań?

Nie. Agent uruchamia zapytanie, w którym znajdują się Twoje dane, i wysyła tylko wiersze, o które poprosiło wywołanie. Nic nie jest synchronizowane ani buforowane w międzyczasie; każde wywołanie uruchamia zapytanie.

Czy osoby wywołujące mogą zmienić kod SQL lub poprosić o inne tabele?

Nie. Punkt końcowy uruchamia jedno zapisane zapytanie. Użytkownicy wywołujący mogą ustawić tylko zaznaczone parametry. Możliwość wywołania, a wartości są bezpiecznie powiązane: tekst jest cytowany i zastępowany znakami ucieczki, zakresy liczb są sprawdzane, listy są rozwijane.

Jak przekazać to partnerowi?

Na punkcie końcowym Udostępnianie wybierz kartę Ludzie i wprowadź swój adres e-mail. Otrzymują magiczny link, logują się za pomocą tego adresu (bezpłatne konto jest wystarczające) i tworzą własny klucz; ich połączenia widzisz po nazwie na karcie Aktywność. W przypadku serwera lub narzędzia do automatyzacji utwórz Klucz API z etykietą.

Co się stanie, gdy edytuję zapisane zapytanie?

Punkt końcowy uruchamia nową instrukcję SQL przy następnym wywołaniu, a specyfikacja OpenAPI zostaje zregenerowana. Adres URL i klucze nie ulegają zmianie. Jeśli dodasz lub usuniesz filtr, ponownie sprawdź… Zablokuj parametry aby dzwoniący widzieli właściwe parametry.

Czy plan darmowy naprawdę to obejmuje?

Tak. Darmowy plan to taki, który można zachować, a nie okres próbny, który wygasa. Obejmuje jeden punkt końcowy, dwa klucze i 250 wierszy na wywołanie. Zobacz dokładnie, co obejmuje na stronie. strona z cenami.

Czy punkt końcowy obsługuje dialekt SQL MySQL HeatWave?

Tak, ponieważ kod SQL jest Twój. Napisałeś go i uruchomiłeś w systemie MySQL HeatWave DB w Query Builderze; punkt końcowy uruchamia dokładnie to samo polecenie przez to samo połączenie, z wartościami parametrów powiązanymi w sposób, jakiego oczekuje MySQL HeatWave.

Czy mój system MySQL HeatWave DB musi być dostępny z Internetu?

Nie. Tylko agent musi się z nim połączyć z dowolnego komputera stale włączonego i z dostępem do internetu. Agent nawiązuje jedno połączenie wychodzące do Query Streams; osoby wywołujące komunikują się z api.querystreams.com, a nigdy z Twoim serwerem.

Nadal masz problem? Otwórz Wsparcie w Query Streams i powiedz nam, na jakim etapie jesteś i co widzisz. Połączymy Cię.

Każdy przewodnik dla MySQL HeatWave

Setup trouble?

  • Want the Agent to sign in with a login that can only read? Create a read-only database user, with copy-paste SQL for each database → Create a read-only database user
  • Agent shows Offline, or Test connection and Browse are greyed out? Check that the Agent is online → Is the Agent online?
Zaktualizowano na 27 września 2026

Powered by BetterDocs